„WTZ bliżej nas”


W dniu 25.09.2021r. w placówce Warsztatu Terapii Zajęciowej w Cieni Drugiej odbyły się Drzwi Otwarte „WTZ bliżej nas” połączone z festynem rodzinnym. Celem wydarzenia była wspólna integracja, zapoznanie z placówką i  pracami wykonywanymi przez uczestników Warsztatu.

         Ważnym punktem było poświęcenie placówki przez Księdza Prałata Władysława Czamarę – Proboszcza parafii Opatówek, który wyraził szacunek oraz uznanie dla działalności warsztatu. Uczestników warsztatów odwiedzili wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy wraz z władzami gminy Opatówek, przedstawicielami instytucji społecznych i kultury z terenu gminy Opatówek, a także Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu.

Na gości czekało wiele atrakcji. Jedną z nich był występ artystyczny przygotowany przez podopiecznych WTZ oraz wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej z Opatówka. Zaproszeni goście mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach twórczych przygotowanych przez terapeutów poszczególnych pracowni. Swoich sił mogli spróbować podczas wykonywania biżuterii, wypalania wzorów na drewnie, tworzeniu ozdobnych świeczników z kawy oraz kwiatów z bibuły.

Wśród atrakcji nie zabrakło malowania twarzy, konkursu karaoke oraz zabawy tanecznej.

Zwieńczeniem imprezy był grill oraz słodki poczęstunek.

Podczas festynu odbył się również kiermasz prac wykonanych przez podopiecznych WTZ, na którym goście mieli możliwość zakupienia m.in. obrazów malowanych farbami akrylowymi, witraży szklanych i makram.